English

راهکارهایی درباره رفع مشکلات مو

 

 

 

 

تغییر لباس و مراقبت از مو و چهره این روزها می‌تونه به بهبود خلق و خوی شما کمک کنه و قرنطینه رو قابل تحمل‌تر.  وقتی ما از بازتاب تصویر خودمون در آینه راضی هستیم، مغز اندورفین ها، مواد شیمیایی طبیعی که باعث ایجاد وضعیت سلامتی روحی و جسمی ما می‌شن رو آزاد می کنه. بهترین‌ها رو انتخاب کنید. برای دیدن یک تصویر خوب در آینه و در دید اطرافیان بجز ظاهر کلی شما به داشتن موهایی شاداب، براق و سالم نیاز دارید.

استفاده از ماسک مو و سرم‌های براق‌کننده مو، تقویت‌کننده مو با پایه مواد تشکیل‌دهنده کراتین و روغن‌های گیاهی مثل روغن آرگان می‌تونه کم وکاستی‌های تغذیه طبیعی موی شما رو جبران و ترمیم بکنه.

Image

Picture

 

 

 

 

محافظ حرارتی مو

فر کردن، صاف کردن و حالت دهی مو چند مورد مهم در آسیب زدن به ساختار مو و ریشه مو هست. دو مورد یعنی حالت دادن مو باحرارت و بیرنگ کردن مو یا دکلره کردن هم دلایل اصلی هستن. اما به هر حال ما همیشه این کارها روانجام میدیم. خب باید دید که اگر هم تکرارش به افراط و هرروز باشه باید دستورات مراقبتی خاصی رو برای کمر آسیب زدن به موهاتون انجام بدید و یا از محصولات مخصوص مراقبت مو استفاده کنید. به چند مورد اشاره می‌کنیم:
باتوجه به اینکه مواد ترکیبی محتوای این محصولات از چی باشه می‌تونن روی موارد خاصی که موی شما نیاز داره اثر ترمیم کننده و محافظت کننده بذارن. معمولاً حاوی دو ماده‌ی سیلیکونی، سیکلومتیکون و دایمتیکون هستن. سیکلومتیکون، موهای شما رو مرطوب می‌کنن. دایمتیکون هم سطح مو رو با یک لایه می ‌پوشونه و  از کاهش رطوبت مو جلوگیری می‌کنه. بسیاری از نرم کننده‌ها، محصولات بدون نیاز به آبکشی و محصولات ضد گره مو، حاوی دایمتیکون هستن. این ماده موهای شما رو صاف و براق می‌کنن. این محصولات، کوتیکول موی شما رو صاف می‌کنن و منافذ رو می‌پوشونن. در نتیجه، در محیط های مرطوب موها کمتر وز می‌شن.
محافظ حرارتی، مو رو مرطوب می‌کنه. در واقع، موها به طور دائم به رطوبت نیاز دارن. اگر پیش از مصرف ابزارهای حرارتی، از محصولات محافظ استفاده کنید، رطوبت مو حفظ می‌شه. بعد از مصرف محصولات محافظ حرارت، موهایتان در طول روز مرطوب می‌مونه و به خاطر کم آبی، گرما و محیط خشک، رطوبتش رو از دست نمی‌د• محافظ حرارتی، موهایتان رو نرم و کنترل پذیر می‌کنه. با مصرف این محصول، موهای شما کمتر گره می خورن و حالت پذیرتر می‌شن.

Loading