English

راهکارهای بهداشتی برای بدن

 

 

ژل شستشوی صورت 

ژل شستشوی صورت برای پاک کردن پوست صورت از آلودگی هایی که در طول روز هاشون سروکار داریم هست. اما استفاده صحیح و مناسب نوع پوست از این شوینده ها می‌تونه در رفع خیلی از مشکلات پوستی کمک کننده باشه. در یک شرایط نرمال باید از ژل شستشوی ملایم و  غیرمحرک استفاده کنید. اصلا توقع نداشته باشید که یک ژل شستشوی خوب باید حتما دارای کف زایی زیاد باشه تا قابلیت تمیز کردن عمقی پوست رو داشته باشه. بلکه لازمه به این توجه کنید که محتوای تمیزکننده ای که در ترکیبات اون استفاده شده چه میزان در تمیز کردن پوست موثر هست.
تعداد دفعاتی که از ژل شستشو استفاده می‌کنید  وابسته به فصل هم هست شما باید در فصل سرما روزی دوبار و در فصل گرما روزی سه بار صورتتون رو بشویید. توجه کنید که افرادی با پوست‌ خشک در این مورد باید بیشتر دقت کنن و حتما بعد ازهر بار شستن از کرم های مرطوب کننده، نرم کننده و همینطور روغنهای گیاهی خالص مناسب استفاده کنن.
دمای آب رو تنظیم کنید که نه خیلی داغ و یا خیلی سر باشه در هیچ صورتی سعی نکنید پوستتون رو تحریک کنید. با حوله نرم خشک کنید و زیر نور خورشید بدون محافظ و یا کرم ضدآفتاب نرید.
بعد از شستن صورت، برای پوست های مستعد آکنه از یه مرطوب کننده بدون چربی و برای پوست های خشک یه مرطوب کننده معمولی یا چرب استفاده کنین.
بعضی‌ها ترجیح میدن از ژل شستشو استفاده نکنن و به جاش از روش‌های جایگزین استفاده کنن. این روشها میتونن باعث به وجود اومدن جوش های سرسیاه و بسته شدن منافذ پوست بشن. صابون هم گزینه خیلی خوبی نیست چون PH متعادلی ندارن. ژل شستشوی صورت بهترین انتخابه.

 

 

Picture

Loading