English

مراقبتی و درمان چروک و سیاهی دور چشم

 

 
 
چین و چروک اطراف چشم‌ها باعث می‌شن که سن بیشتر از سن واقعی به‌نظر بیاد به همین دلیل هست که متخصصین پوست و زیبایی یکی از نشانه‌های پیری زودرس رو چروک اطراف چشم در نظر می‌گیرن.
طبیعیه که جلوگیری از چین و چروک دور چشم به منظور حفظ زیبایی پوست صورت دارای اهمیت هست.
تحقیقات نشون داده که وقتی به چهره یک فرد نکاه می‌کنید ناخودآگاه چشم‌هاتون روی چین و چروک‌های پوست فرد مقابل متمرکز میشه که توجه به چین و چروک اطراف چشم بیشتره. 

اگه شما از به وجوداومدن چین وچروک دور چشم و بروز پیری ناراحت هستید بهتره چند راهکار ساده و البته کاربردی رو به تناوب انجام بدید تا متوجه بشید که نگرانی‌های شما بی دلیله و با محصول میکرو کرم دو رچشم بی ام اس می‌تونید به نتیجه مورد دلخواه در کوتاه مدت برسید.

 

Picture

راهکارهای درمانی برای جلوگیری از چین و چروک دور چشم:

استفاده از کرم ضدآفتاب رو جدی بگیرید

نور خورشید طراوت بخش و زندگی سازه باعث پیشگیری بسیاری از بیماری ها میشه اما تماس مستقیم و بدون محافظ با نور خورشید باعث بیماری‌های پوستی میشه. پس داشتن یک لایه کرم ضد آفتاب مناسب می‌تونه این خطر رو رفع کنه.

عینک آفتابی محافظ  دربرابر اشعه uv بزنید

تا حالا حتما دیدید که وقتی جلوی نور خورشید ایستادید ناخودآگاه چشم‌هاتون رو تنگ کردید این یک واکنش طبیعی چشم و پلک هست برای اینکه مقدار نور ورودی به داخل چشم رو کنترل و تنظیم  کنن. پس با استفاده از عینک آفتابی می‌تونید این عمل رو از روی عضلات اطراف چشم کم کنید تا چروک‌ها بوجود نیان.

ورزش عضلات دور چشم رو هر شب انجام بدید

عضلات اطراف چشم مثل هر عضله دیگه بدن با ورزش وتمرین سفت و خوش‌فرم میشن و شل شدگی و افتادگی در اونها از بین میره. این عضله ها خیلی ظریف هستن و با انواع رفتارهای صورتی ما مثل خندیدن و اخم کردن میتونن به مرور شکل بگیرن.

تغذیه سالم و پوست سالم و زیبا

عادت‌های اشتباه تغذیه ای رو تغییر بدید تا از بوجود اومدن چین و چروک دور چشم و پیری زودرس جلوگیری کنید.

  • مواد قندی و شیرینی رو کم کنید و میوه و سبزیجات رو به تغذیه روزانه تون استفاده کنید.
  • مصرف فست فودها و سیب زمینی سرخ شده رو ترک کنید و یا به حداقل برسونید.
  • غذاهای متنوع بخورید تا بتونید سلنیوم و ویتامین‌های موردنیاز بدنتون رو تامین کنید.

استفاده از کرم دور چشم مناسب

استفاده از کرم دور چشم از سن بیست سالگی باعث سفت شدن پوست اطراف چشم میشه و برای سال‌های بعد این روند ایجاد چروک رو به تعویق میندازه.

Loading