English

مراقبت مو با استفاده از سرم و ماسک مو

 

چه عواملی برای سلامت مو مضرند ؟!

پروتئین ساقه مو، با طی کردن چرخه طبیعی رشد و همچنین با افزایش سن، رفته رفته تخریب می شه و ظاهر کرکی تری پیدا می کنه.  برای جلوگیری از این مسئله و کاهش سرعت از کار افتادگی ساقه مو، خوبه که عوامل تخریب ساقه مو رو بشناسیم...

  • تاثیر نور خورشید روی مو: زیاد قرار گرفتن در مقابل اشعه فرابنفش و نور خورشید، نه تنها برای پوست بسیار مضره، بلکه به مو هم آسیب می رسونه. به همین دلیل به افرادی که مجبورند زیاد جلو نور خورشید باشند، توصیه می شه که با استفاده از یک کلاه، پوست و موی خود را در مقابل نور خورشید محافظت کنند.

  • تاثیر رطوبت زیاد بر مو: یکی دیگه ازعواملی که باعث ایجاد صدمه به مو می شه رطوبت زیاد به خصوص آب شور است. همچنین شانه و یا برس کشیدن به موی مرطوبی که در هم تنیده شده هم موجب تحریک مو می شه و ساقه مو آسیب می بینه و مو دچار ریزش می شه.

  • آسیب فیزیکی و شیمیایی به مو: در اثر استفاده طولانی مدت از اتو مو و سشوار برای صاف و فر کردن مو، ساقه مو آسیب می بینه و دچار ریزش می شه. همچنین رنگ کردن مو و استفاده از مواد شیمیایی مثل ژل و تافت و... باعث صدمات قابل توجهی در ساقه مو می شه.

 

Picture

 

Picture

 

 

فواید سرم مو

سرم مو با ایجاد یک لایه محافظ، مو را در مقابل آسیب های شیمیایی و طبیعی مثل: نور خورشید، آلودگی آب و هوا، رنگ کردن، سشوار و اتوی مو و... محافظت می کنه. سرم مو با ایجاد رطوبت، مو را از خشکی در امان نگه می داره و نمی ذاره که مو دچار خشکی بشه.

اگه قبل از سشوار، از سرم مو استفاده کنید، باعث جلوگیری از الکتریسته ساکن روی مو می شه. سیلیکون به کار رفته در سرم مو، باعث نرمی و لطافت و درخشندگی مو می شه.

یکی از مزایای سرم مو اینه که جذب مو می شه و با وجود رطوبتی که به مو می ده، موی سر رو چرب نمی کنه و همچنین مثل انواع ژل، خاصیت چسبندگی نداره و باعث خشک شدن پوست سر نمی شه. استفاده از سرم مو، باعث تسهیل در شانه کردن موهای فر و بلند می شه.

 

تفاوت سرم مو و ماسک مو

شاید برای خیلی هامون پیش آمده باشه که بخواهیم موهای آسیب دیده رو ترمیم کنیم و برای تقویت موهای وز، رنگ شده و آسیب دیده مون کاری کنیم. برای همین به فکر تقویت موهامون می افتیم و می خواهیم که از محصولات تقویت کننده مو استفاده کنیم. برای همین به سراغ ماسک مو و یا سرم مو میریم... و با خودمون می پرسیم که ماسک مو چیست، سرم مو چیست، تفاوت ماسک مو و سرم مو چیست، کی از سرم مو استفاده کنیم و کی از ماسک مو استفاده کنیم؟

باور غلط در مورد تفاوت ماسک مو با سرم مو

بعضی ها تفاوت ماسک مو با سرم مو رو در نحوه استفاده از این دو می دانند و معتقدند که سرم مو بعد از حمام استفاده می شه و به آب کشی نیاز نداره و ماسک مو در حمام استفاده می شه و بعد از آن حتما باید آبکشی بشه. در صورتی که این طور نیست و خیلی از ماسک مو هایی که از مواد طبیعی ساخته و تولید شدند و در آنها مواد شیمیایی مضر وجود ندارند به آب کشی نیاز ندارند و بعد از حمام و بدون آب کشی مورد استفاده قرار می گیره.

در واقع تفاوت اصلی ماسک مو و سرم مو در موارد استفاده این دو است نه در نحوه استفاده ! به این معنا که ماسک مو اغلب برای ترمیم و تقویت موهای آسیب دیده و حتی پیشگیری و درمان موهای آسیب دیده و خشک است و سرم مو بیشتر کاربرد زینتی داره . یعنی اینکه برای براق کردن، شفافیت و محافظت از آسیب مو به کار می ره. این بدین معنا نیست که سرم مو برای تقویت مو آسیب دیده و خشک اثری ندارد ! خیر !!! اما وظیفه اصلی سرم مو همانطور که پیش تر از این گفتیم برای نرمی و درخشندگی و لطافت مو و وظیفه اصلی ماسک مو پیشگیری و درمان موهای خشک و آسیب دیده است.
در ضمن توجه داشته باشید که ماسک مو رو داخل منزل هم می تونید تهیه کنید . برای این کار فقط کافیه به دنبال روش هایی برای تهیه ماسک مو خانگی یا تهیه ماسک های طبیعی مو بگردید و سپس موهای آسیب دیده تون رو به راحتی در منزل ترمیم کنید .

Loading